תיירות חורף: טיול לקוטב הצפוני במינוס 70 מעלות?

"קול השבוע" פרשת תרומה | אלי שפירא | ל' שבט התשע"ה הדפסה הוספת תגובה


צעידת בוקר של פינגווינים באנטרקטיקה

השלג מגיע לירושלים והמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים בניסיון להתגבר מזג האוויר הסוער. כאן בישראל, במקומות בהם יורד שלג לעיתים, אנשים עומדים שעות בתור במרכולים על מנת להתצייד במזון ובשורה ארוכה של דברים נצרכים, ומלבד משחק קטן עם הילדים מתחת לבית, משתדלים שלא לצאת החוצה יותר מידי. אולם, יש מקומות בעולם אותם השלג פוקד מרבית השנה, מקומות קרים וצפוניים, שם מתקיימת תיירות חורף ענפה.

מפולת שלגים

מפולת שלגים

אז כאן, בירושלים אנשים מסתגרים בבתים, אולם ישנם רבים שעם בוא החורף, אורזים תיק ונוסעים לאותם מקומות בהם יש כמה מטרים של שלג חודשים רבים, וקור מקפיא עצמות של עשרות מעלות מתחת לאפס.

לפלנד: הוא חבל ארץ בצפונה של אירופה, הכולל את חלקיהן הצפוניים של ארצות סקנדינביה ואת חלקו הצפוני של חצי האי קולה שתחת שלטון רוסי. אזור לפלנד משתרע בשטחיהן של 4 מדינות – פינלנד, רוסיה, נורבגיה ושבדיה. מדובר באזור קפוא במיוחד בו מתקיימת תיירות חורף נרחבת, ותיירים רבים בכל העולם פוקדים את לפלנד בכל חורף. הטיולים בלפלנד כוללים בין היתר מסע רכיבה על מזחלות שלג ממונעות בידי אופנועי שלג, הליכה באזור המפלים הקפואים, ביקור בחוות כלבי האסקי ורכיבה עצמאית על מזחלות רתומות לכלבים, קורס קצר בנהיגת מזחלות איילים, קורס הליכה על מגלשיים בשלג, נסיעה לצפייה בזוהר הצפוני, ביקור במוזיאון ארקטיקום, ביקור בפארק חיות הבר ברנוא ושיט בשוברת הקרן "סמפו" למפרץ בוטניה הקפוא ולארמון הקרח לומינילה.

מזחלת שלג רתומה לסוסים

אנטרקטיקה: היא היבשת שבה נמצא הקוטב הדרומי של כדור הארץ. אנטארקטיקה היא המקום הקר ביותר בעולם, ורובה ככולה מכוסה קרח לאורך כל השנה. באנטארקטיקה אין תושבי קבע מפאת תנאי מזג האוויר הקשים, אולם ממשלות רבות ברחבי העולם מחזיקות בה תחנות מחקר, שחלקן מאוישות כל השנה וחלקן מאוישות רק בקיץ. וכן, אנשים רבים ובהם הרפתקנים, נוסעים למקום הקפוא בעולם. ליעד זה ניתן להגיע רק בהפלגה.

כלב ים

כלב ים

"אין שדות תעופה או בתי מלון באזור, ולכן ההגעה והלינה היא באנייה. מדובר באנייה עמידה לקרח, והיא לרוב אינה גדולה, אלא כזאת שיכולה להכיל 100-180 נוסעים, בניגוד לאוניות קרוז, אך יש בה את כל השירותים שנוסע צריך. הן משמשות בסיס שממנו יורדים לטיולי חוף, בעזרת סירות זודיאק, שהן סירות גומי המשמשות את הנוסעים באניות שלא יכולות להתקרב לחוף. במהלך השיט חוצים את תעלת ביגל ומיצרי דרק. החוויה: מי שירחיק עד לקוטב הדרומי ייהנה ממראות של שפע על בעלי חייים, זנים שונים של פינגווינים, כלבי ים, פילי ים ואריות ים, וגם בנוף של חומות של קרח וקרחונים צפים, מנהרות ומערות, וסיורים בין איים. וכמה עולה התענוג? מחירים: מחירי ההפלגה (לא כולל טיסות כמובן): הפלגה ל-12 יום בחברה הגיאוגרפית – 7,000-9,000 דולר; הפלגה ל-11 יום מטעם אקו שטח – 7,650 דולר; אקספלור – החל מ-6,395 דולר.

מעבר ליעדים אותם הזכרנו, שאליהם יוצאים בחודשי החורף, ישנם יעדים נוספים כמו איסלנד, אלסקה והקוטב הצפוני, שאליהם אפשר לנסוע רק בקיץ משום שהחורף שם הוא בתנאים קשים במיוחד. עם זאת, יש סוכנויות נסיעות שמתעקשות, כי אכן, ניתן לנסוע גם לקוטב הצפוני בשיא החורף, ולחזור בשלום. "אפשרי לנסוע לשם גם בחורף שלנו, עובדה שגרים אנשים באיסלנד בחורף, אבל זה לא לאנשים קונבנציונליים כי הטמפרטורות בתקופה הזו נמוכות מאוד", אומר אחד מבעלי חברות התיירות . כבר ארזתם?


  • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

  • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

  • כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *