הלחץ עבד: מוצרי מזון יפוקחו בנתב"ג

המגזין הכלכלי | יקותיאל משי | כ"ז סיון התשע"ד הדפסה הוספת תגובה

הכנסת תוביל להורדת המחירים הגבוהים במסעדות ובבתי הקפה בנתב"ג? בדיון מיוחד שהתקיים הבוקר (ג') בוועדה לפניות הציבור בכנסת, הסכימו מנהלי רשות שדות התעופה לבחון אפשרות לפיקוח על מספר מוצרים פופולריים בנמל שיירכשו במחיר קבוע ומוזל בהשוואה להיום.

קפה קפוצ'ינו

קפה קפוצ'ינו

כך למשל בארומה ישראל תשלמו 11 שקלים קפוצינו קטן או 8 שקלים בטייק אווי, בנתבג תשלמו בארומה 15 שקלים. קוראסון שוקולד עולה בארומה ישראל 11 שקלים לעומת 16 שקלים בנתב"ג. בארקפה תשלמו 14 שקלים על קפוצינו קטן ובמתחם הדיוטי פרי בנתב"ג תשלמו מחיר שערורייתי שעומד על 17 שקלים. משולש פיצה ברשת פיצה האט עולה 13 שקלים ובפיצה האט בנתב"ג 18 שקלים. אלו רק מספר דוגמאות אבל הן ממחישות את התוצאה – ככל שאנחנו משלימים עם המחירים הללו היכולת של הרשתות להמשיך לגבות מחירים מופרכים תמשך.

הדיון שהובילה ח"כ קול עסק התקיים בעקבות פניות רבות שהגיעו לוועדה בעניין. בדיון השתתפו נציגי נמל התעופה, החברות המסחריות במקום וגם אנשי ארגון "אמון הציבור" אשר תקפו את ההתנהלות הלא שקופה של רשות שדות התעופה בנוגע למחירי המוצרים. בין המוצרים שהוזכרו ככאלה שעשויים להיות תחת פיקוח היו הקפה, בקבוק מים אישי ומבצע משולב של קפה ומאפה, שהינם המוצרים הנרכשים ביותר במתחם. שמואל זכאי, מנהל נמל התעופה בן גוריון, טען עם זאת כי "להשוות מחירים בנתב"ג אל מחוץ לנתב"ג זה כמו להשוות מחירי מלפפונים לדירות, לא מדובר באותן שעות, לא באותו מיקום".

הרשתות מצידן טוענות כי הפער במחירים טמון במחירי השכירות בנתב"ג, פרט זה הוא נכון יש לומר. השכירות בנתב"ג היא גבוהה דרמטית אפילו לעומת הקניונים שם רמת השכירות היא גבוהה מאד.

האזינו:

  • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

  • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

  • כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *