פורום ייעוץ משפטי

פורומים | כ"ה סיון התשע"ד49 תגובות הדפסה הוספת תגובה

פורום ייעוץ משפטי-05

ברוכים הבאים לפורום המשפטי,

הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין, דיני עבודה, עובדים ומעסיקים, מקרקעין, קניין, תכנון ובניה, מינהל מקרקעין, רישום מקרקעין, מיסוי מקרקעין ,טאבו נדלן ועוד ואנו נשמח לתת מענה בהקדם האפשרי. חלק מהשאלות יועלו לדיון בתכנית "הפרקליטים".

יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

מטרת הפורום לתת לכם הגולשים מידע כללי ותשובות ראשוניות לפניותיכם בכל תחום משפטי כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מהמשיב כל אחריות.

פורום זה מנוהל ע"י הפרשן המשפטי עו"ד אליעזר רודין.


חזרה למתחם הפורומים »

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת שרה חכם‏:

   שלום רב!
   רכשתי חבילת נופש ,לי לבעלי ושתי הנכדות. טיול בת מצווה לסיציליה.
   31/7-7/8/2019. העסקה בוצעה דרך באליגם ,והטיול שייך לקשרי תעופה.
   סך הטיול 12,956 שקל, ב-6 תשלומים חודשיים.
   בתאריך 17.6.2019 הודיעו לי שחברת באליגם פורקה והעסקה מבוטלת.
   בשלב זה נוכו מחשבוני שני תשלומים, כל תשלום בסך 2009.5 שקל.
   סך ההורדות 4019 שקל. ( 2.5.2019, 2.6.2019)
   חברת הויזה עצרה את שאר התשלומים .
   למי עלי לפנות כדי להשיב את התשלומים שנגבו ולא קבלתי עבורם את עסקת הטיול?
   יש לי כל המסמכים מתועדים.
   מבקשת לקבל עצה.
   תודה מראש.

  2. מאת חרדים‏:

   הפורם כאן מכשיל את הרבים ומסית לתביעה והתדיינות בערכאות (ודינו הנורא של הדן בערכאות נפסק בשולחן ערוך) בלי שום הכוונה לבא ולדון על פי תורה
   אם מדובר בשגגה, אז הנה התרענו
   אם מדובר במזיד, על זה נאמר כל המחטיא את הרבים אין מספקים בידו לחזור בתשובה!

  3. מאת מישהי‏:

   שלום רב!
   לפני כ-5 חודשים ילדתי את ביתי הבכורה, שהסתיימה חופשת החידה שלי הארכתי אותה מהסיבה ששעות העבודה הן בערב (12-19), מכיוון שלא היה לי סידור לילדה בשעות אלה (ומעוד כמה סיבות) עזבתי את מקום עבודתי וקיבלתי פיצויים כחוק!
   כרגע אני מחפשת עבודה בשעות נוחות, ורציתי לדעת אם יש סיכוי לקבל מביטוח לאומי אבטלה מייד ולא אחרי 3 חודשים, שהרי סיבת העזיבה מוצדקת.

   א 052-7675388

  4. מאת חיים‏:

   לפני כמה שנים הייתי מנוי בפרטנר. כעת אני מנוי בפלאפון. רציתי לעבור שוב לפרטנר, אך סוכן המכירות אמר לי שיש לי חוב ישן לפרטנר, והוא נמצא עכשיו בהליך משפטי. יש לי את כל החשבוניות של פרטנר, ואת כולם שילמתי. ניסיתי להשיגם בטלפון, אך ללא הצלחה. אבקש מאד שתעזרו לי.

  5. מאת זאב‏:

   בסכסוך שכנים, המפקח על הבתים המשותפים איזור צפון, יובל וסרקרוג, החליט לאפשר לשכנים להציב את תחנת האשפה של הבית המשותף בשטח הפרטי שלי הרשום בטאבו, כמו כן איפשר לשכנים שמוש בכניסה הפרטית הנמצאת בשטחי הפרטי ולמרות התנגדותי, כמו כן הורה להסיר מתקן משטחי הפרטי שהוא מצא אותו מכוער. מדובר בשטח פרטי בבנין עם ארבע דיירים.

   כיצד יתכן כדבר?
   הפרה בוטה של זכויות הקנין, החלטה כזו היא בעליל בלתי חוקית?
   אשמח לשמוע חות דעתכם.
   תודה,
   זאב

  6. מאת נתן שפריי‏:

   לכבוד עורכי הדין הנכבדים בתכנית "הפרקליטים"
   ראשית תודה על התכנית הנפלאה, באופן קבוע אני מחכה לימי חמישי שבהם אתם משדרים וממש נהנים לשמוע.
   רציתי להעלות שאלה לפינת "שאלות המאזינים"
   חניתי עם רכבי בחניית בניין בעירי, ונפל עץ שעמד במדרכה סמוכה על הרכב שלי וגרם לו לנזק רב. רציתי לשאול על מי האחריות ואת מי אני יכול לתבוע, ואיך התהליך עובד.
   ושוב תודה, בעיקר על הפינה שמאפשרת עזרה משפטית לכלל הציבור.

  7. מאת עידן‏:

   שלום רב, לפני יותר מחצי שנה נפל על מכוניתי עץ שנמצא בשטחו של בניין. העץ נפל בעקבות התלעה פנימית שהייתה בו. דבר שלא היה ניכר כלפי חוץ לפחות לפי ראות עיני. החניה הייתה חניה ציבורית רגילה והעירייה אומרת שהאחריות היא של הבניין. הביטוח שלי הוא רק צד ג. הבנתי שאתם מערבים בתכניתכם גם דעת תורה רציתי לדעת אם בכלל אפשר לתבוע על כך או שזה סוג של אונס. ומה הדרך הכי פשוטה לתבוע את הבניין.

  8. מאת ידי‏:

   הורחקתי מילדי על ידי תסקיר שקרים של נשות רווחה
   את אני חוזר אליהם
   טל' 0585033162

   • מאת צוות תוכנית "הפרקליטים"‏:

    ידי שלום
    בתוכנית הקודמת טיפלנו בפנייתך, בפינת "שאלות המאזינים" עו"ד מיכאל שפרברג ענה בפירוט על שאלתך.
    שמחנו לעזור.

    בברכה
    מאיר שמשון
    עורך תכנית "הפרקליטים"

  9. מאת אליהו‏:

   שלום וברכה, אני אברך אב לארבעה ילדים, התקשרו אלי מחברת אי מרקאט מסחר באופציות ביניאריות, ושכנעו אותי לפתוח חשבון ולהפקיד סכום של 10000 ולעשות איתם עסקאות והם יהיו מוגנות לגמרי ללא שום סיכון, ואח"כ יסתחרו רק ברווחים, והסכמתי, אך אח"כ הם דרשו ממני כדי לממש את ההטבה להסתחר איתם ב250000 ש"ח, ותוך כדי דיבור איתם הם הודו לי בפירוש שהם לקחו חמש עסקאות מתוך ה10 המוגנות וסיכנו אותם, לאחר שהבטיחו שהם רק יעזרו לי ועכשיו אני רוצה למשוך את הקרן והם מעכבים ממני אפילו את הקרן בכל מיני טענות שהם כתבו לי כך במייל, והמייל כולו מטעה ואי אפשר להבין ממנו כלום, אם תרצה אני יראה לך את המייל ואת הרמאות שלהם, והם הבטיחו לי שאני יוכל למשוך את הקרן שלא ירד לי החיובים באשראי קודם ה2 לחודש, אני מתחנן שתעזור לי בזה, אני צריך כל גרוש והם רימו אותו מילה אחרי מילה, אני ישמח ליצור איתך קשר באופן אישי. תודה

  10. מאת עינב‏:

   יש לי 2 עניינים לשאול בהם
   1-לפני בערך כשנה קניתי מחנות רהיטים ארון מתצוגה ומיטה שלא מתצוגה.לאחר מס' חודשים מועטים הם נפגמו לא בגלל שימוש לא תקין(כמו "בטן" בארון, ודופן של מיטה שהתנפח, ויש לי צילומים) והתקשרתי אליהם כמה וכמה פעמים הם אמרו שהם יבואו אך לא הגיעו.
   2- ומעט לאחר אותה קניה הלכתי אליהם כדי לקנות מכתביה והם אמרו לי את הגודל, הסכמתי ושילמתי להם,אך כשהגעתי לביתי גיליתי שזה לא בגודל המתאים לחדר ,ביקשתי שיקפיאו את הקניה ,לאחר כמה ימים התברר שהם פדו את הצ'קים וכשאמרתי להם שביקשתי להקפיא את הקניה אז הם אמרו שהם חשבו שרק את התשלום להקפיא,אז סיכמתי איתם שננסה למכור את המכתביה או הם,או אני,לפני כמה חודשים התקשרתי כדי לראות מה עם הספריה הם אמרו שהיא עדיין אצלם שמורה וארוזה.וכשרציתי לפרסם היום(2.9.15) את המכתביה התקשרתי לחנות לשאול מה עם המכתביה,אז הפקידה אמרה שמכרו אותה ב500 ש"ח!!! (מעץ סנדוויץ'!!!) אני שילמתי עליה לפני שנה 1700 ש"ח!!! שאלתי אותה איך הם מוכרים כזו מכתביה בגודל ובאיכות כזו במחיר כזה מגוחך שאפילו לרהיט מסוג מלמין לא מוכרים במחיר כזה,וגם למה לא התקשרו לשאול אם אני מסכימה למכור במחיר כזה או להודיע בכלל שהיא נמכרה.והאם אני יכולה לפנות ל"תביעות קטנות"ומה הסיכויים? תודה רבה

  11. מאת שלומי שפירא‏:

   שאפו על התכנית המשפטית החדשה.
   ובמיוחד על הראיון עם השופט אהרון ברק, זה לבד שווה כותרת!
   עלו והצליחו.

   מחכים כבר לתכנית הבאה

  12. מאת נרקיס כהן‏:

   יש לי 2 עניינים לשאול בהם
   1-לפני בערך כשנה קניתי מרהיטי יהלום ארון מתצוגה ומיטה שלא מתצוגה.לאחר מס' חודשים מועטים הם נפגמו לא בגלל שימוש לא תקין(כמו "בטן" בארון, ודופן של מיטה שהתנפח, ויש לי צילומים) והתקשרתי אליהם כמה וכמה פעמים הם אמרו שהם יבואו אך לא הגיעו.
   2- ומעט לאחר אותה קניה הלכתי אליהם כדי לקנות מכתביה והם אמרו לי את הגודל, הסכמתי ושילמתי להם,אך כשהגעתי לביתי גיליתי שזה לא בגודל המתאים לחדר ,ביקשתי שיקפיאו את הקניה ,לאחר כמה ימים התברר שהם פדו את הצ'קים וכשאמרתי להם שביקשתי להקפיא את הקניה אז הם אמרו שהם חשבו שרק את התשלום להקפיא,אז סיכמתי איתם שננסה למכור את המכתביה או הם,או אני,לפני כמה חודשים התקשרתי כדי לראות מה עם הספריה הם אמרו שהיא עדיין אצלם שמורה וארוזה.וכשרציתי לפרסם היום(2.9.15) את המכתביה התקשרתי לרהיטי יהלום לשאול מה עם המכתביה,אז הפקידה אמרה שמכרו אותה ב500 ש"ח!!! (מעץ סנדוויץ') אני שילמתי עליה לפני שנה 1700 ש"ח!!! שאלתי אותה איך הם מוכרים כזו מכתביה בגודל ובאיכות כזו במחיר כזה מגוחך שאפילו לרהיט מסוג מלמין לא מוכרים במחיר כזה,וגם למה לא התקשרו לשאול אם אני מסכימה למכור במחיר כזה או להודיע בכלל שהיא נמכרה.והאם אני יכולה לפנות ל"תביעות קטנות"ומה הסיכויים?תודה רבה

  13. מאת מיכל‏:

   שלום איציק וצוות התוכנית!
   אשמח מאוד לעזרתכם.
   אמי עלתה לרכבת הקלה בי -ם כשברשותה רב קו המוטען על "חופשי חודשי". היא תיקפה את הכרטיס וישבה ברכבת. הגיעה מבקרת, אמי הכינה מבעוד מועד את הרב קו לבדיקה וכשזו הגיעה ובדקה את הרב קו המכשיר הראה כי הכרטיס לא עבר תיקוף. המבקרת ראתה כי הכרטיס מוטען בחופשי חודשי אך מחובתה נתנה לאמי קנס ואמרה לאמי לשלוח מכתב לסיטיפס כי היא רואה שהכרטיס מוטען בחופשי חודשי. אמי שלחה טופס ביטול קנס ואתמול התקבלה תשובתם השלילית. הם טוענים כי אמי לא תיקפה את הכרטיס ולכן היא מחוייבת, ושהמכשיר התיקוף נמצא תקין. אבקש את עזרתכם לביטול הקנס! הרי יש לה חופשי חודשי איזה אטימות זה לחייב אישה מבוגרת בקנס??
   תודה רבה
   ואשמח לתשובתכם המהירה כדי לערר על החלטתם האטומה.
   מיכל.
   * יש ברשותי את המסמכים.

   • מאת צוות תוכנית "הפרקליטים"‏:

    מיכל שלום
    השאלה מתאימה לפורום "מה הבעיה" עם איציק מצרפי, כאן בקול ברמה.
    בהצלחה.

    בברכה
    מאיר שמשון
    עורך תוכנית "הפרקליטים"

  14. מאת א.מ‏:

   שלום רב, ברצוני לשאול האם המעסיק חייב לשלם עבורי ביטוח/פוליסת אובדן כושר עבודה ? בחמש השנים האחרונות אני משלם עבור הפוליסה באופן פרטי…

  15. מאת דוד‏:

   כנסו לאתר kolchabad.022.co.il וקחו חלק באמירת תהילים לרפואת ומציאתו של הנעדר דניאל יצחק בן וורדה. בדחיפות!!!!

  16. מאת יצחק‏:

   לפני כחודשיים פירסמה חברת אוסם מבצע לציבור החרדי שאוספים אריזות ונכנסים להגרלה ועוד הם פרסמו שתוצאות ההגרלה פורסמו בעיתונות החרדית אחרי מעקב בכל סוגי העיתונות לא פורסם אודות ההגרלה כמה שניסינו לברר אצל אנשים כולם אומרים פה אחד שלא שמעו על תוצאות ההגרלה יש לציין שזה השנה השניה שהם יוצאים בהגרלה ולא כותבים תוצאות גם אין שמועות על אנשים שזכו
   רצינו לברר אולי מסתתרת פה תרמית כלפי הציבור החרדי ומה אפשר לעשות בעניין
   (אני כותב את הפנייה הזו אחרי שביררתי אצל הרבה אנשים שהשתתפו במבצע
   מחכה לתגובתכם
   יישר כוחכם

  17. מאת קול ברמה‏:

   העניין נדון בימים אלו בערעור בבית המשפט העליון.

  18. מאת מנחם מענדל‏:

   שלום. תגידו משהו אולי יודע האם מערכות שיעורי תורה דרך שיחת טלפון(קווי תוכן) ישארו פעילים???,האם זה על פי הוראה ממשרד התקשורת
   מאוד חשוב ודחוף לי לדעת!!!
   אשמח שמשהו יענה לי למייל:k0559784770@gmail.com

  19. מאת גלית‏:

   שלום רב! יש לי שאלה בנושא חוקי עבודה אשמח אם תוכלו לייעץ או להסביר לי מה אומר החוק לגבי זה
   עבדתי כגננת מ"מ במוסד חרדי מוכר שאינו רשמי במשך 24 חודשים רצופים בחודש יוני קבלתי פיטורין כדי שלא יהיה למעסיק התחייבות כלפיי, בחודש אוגוסט הוא קרא לי שוב בכדי לתת לי גן קבוע אך אני כבר מצאתי עבודה במשרד החינוך ,לאחר דין ודברים המעסיק שלי שילם פיצויים עבור חודשים אלו אך במשך זמן עבודתי אצלו הוא לא שילם לי פנסיה ולא קרן השתלמות רציתי לדעת מה אומר החוק לגבי זה האם המעסיק חייב לשלם לי זאת או בגלל שאני מ"מ הוא פטור תודה רבה לכם על פורום זה

   • מאת קול ברמה‏:

    ניתן לתבוע את הזכויות המגיעות לך ע"פ חוק בבית הדין לעבודה המשויך לאזור מגוריך ועבודתך

  20. מאת שרון‏:

   שלום רב,

   אנו פונים אליכם בשם מספר הורים חרדים הגרים בישוב אלפי מנשה (צפון השומרון ליד כפר סבא). כולנו שולחים את ילדנו ללמוד במסגרות חרדיות קרובות (חינוך עצמאי-חורב רעננה, מעין החינוך התורני כפר סבא, בית יעקב, אלעד, יצהר כפר סבא, פרי חדש בני ברק). לחלקנו היה הסעות עד לפני שנתיים (2013-2012) שנה שעברה התבטלה ההסעה מטעם מעין החינוך התורני בעקבות חוסר תקציב. פנינו למשרד החינוך לגברת שוש איפרגן האחראית על הסעות בחינוך העצמאי לאחר דין ודברים ומכתב מעו"ד הנ"ל הסכימה להעביר לנו החזרי נסיעות חלקיים -"פר קפיטה". אולם עתה כאשר באנו לבקש את שלנו הגברת השיבה שאיננו זכאים לשום החזרים והועברנו לערעור. רצינו לדעת מה החוק קובע במקרה הסעות כאשר אין בישוב מגורנו מענה חרדי לחינוך ילדנו שכן הישוב/משרד החינוך מספק הסעה ל"בית ספר" ממלכתי דתי "דקל" כוכב יאיר. כרגע כל ההורים מסיעים באופן עצמאי את ילדיהם (מעל 20 ילדים) תודה רבה שרון

   • מאת קול ברמה‏:

    החקיקה בעניין ניתנת לפרשנות ואינה חד משמעית
    ניתן בהליך הערעור לנסות להראות זיקה חוקית לתקציב מאת הגורמים השונים
    יש להיוועץ בעורך דין המומחה בתחום.
    מובן שהמכתב על ההסכמה מהווה בסיס חזק לקבלת התשלום.

  21. מאת קול ברמה‏:

   שאלה מעניינת הנוגעת להיקף האחריות בנזיקין. בקצרה, כאשר המכירה חוקית אין למוכר אחריות על נזקים לא ישירים שנגרמו מהמוצר. גם נגד המדינה אין עילה לתביעה נזיקית במקרה זה.

  22. מאת ישראל מקרית ספר‏:

   כשהייתי ילד כבן 12 התחלתי לקנות כרטיסי גירוד של מפעל הפיס והתמכרתי. כבר בגיל 13 כל שקל שהשגתי הלך לכרטיסי גירוד צ'אנס ולוטו. כיום אני סובל רבות מאותה ההתמכרות (גיל 28) וזה מלבד הנזק הכספי הישיר של למעלה מחצי מליון שקלים.
   רציתי לשאול האם העובדה שהם מכרו לי כרטיסים כילד (אז לא היה הגבלה על גיל) לא מחייבת אותם לפצות אותי על הנזק שהם גרמו??
   האם יש קייס לתביעת פיצויים כנגד מפעל הפיס וכנגד מדינת ישראל שלא אסרה מכירה לילדים ונוער. ואם יש איך עלי לפעול כדי לקבל את המגיע לי (לפחות שיחזירו את הנזק הישיר…)
   תודה רבה.
   ישראל

  23. מאת יצחק‏:

   שלום וברכה.
   כבוד אליעזר רודין היקר.
   הסלולר שברשותי הינו קו של סלקום.
   התוכנית שלי היא 49 ש"ח לחודש ללא הגבלה.
   קיבלתי בחודשיים האחרונים שתי חשבוניות ובו חיובים של קרוב ל- 3000 ש"ח, והוסבר לי "שללא הגבלה" הכוונה שיש לכל אחד ממוצע של מספר דקות שהוא יכול לשווחח, וברגע שעובר את הממוצע, הוא מחויב על כך בנפרד, ואני עברתי את הממוצע ולכן חויבתי סכןם כל כך גבוה.
   מיותר לציין שבחודש הראשון הממוצע שלי היה 2500 דקות ובחודש השני הממוצע 5440 דקות, ולכן בחודש הראשון חויבתי מהדקה 2501 , ובחודש השני מהדקה 5441 . רמאות בזויה…
   בעבר היה לי תוכנית של 2500 דקות שיחה, ואז פניתי לסלקום והסברתי לנציגת השרות שזה לא מספיק לי, ולכן היא הציע לי את התוכנית הזו שהיא ללא הגבלה, ולא אמרה לי שיש לי ממוצע של דקות שאסור לי לעבור אותו, אלא אמרה ללא הגבלה , וכך מופיע גם בסלקום.
   רציתי לשאול את דעתך האם זה לא נחשב לתרגיל עוקץ, ומה עלי לעשות?
   בתודה מראש
   יצחק

   • מאת קול ברמה‏:

    אם הדברים הם כפי שאתה מציג ואכן החוזה עם סלקום משקף את העובדה שהמסלול הוא ללא הגבלה ממש (צריך לבדוק ולקרוא היטב את כל האותיות הקטנות בחוזה) אז בהחלט יש מקום לתבוע את סלקום והיו דברים מעולם. יצויין כי החוזים מול חברות התקשורת הינם בדרך כלל חוזים אחידים כלומר חוזה בעל ניסוח אחיד לכל הלקוחות. ישנם חוקים ברורים לגבי חוזים שכאלו, חוקים הבאים משמעותית לטובת הלקוח.
    שווה לקרוא את החוזה לעומק ובמידה ואתה מוצא שאתה צודק לפנות לעורך דין לברר שאכן הבנת נכון את הניסוח המשפטי ולגשת לתביעה.

    בהצלחה יצחק

  24. מאת אסתר‏:

   רציתי אם תוכלו ליעץ אותי מה לעשות לפני 8 חודשים בערך לקורס יעוץ תזונה שהמחיר שלו 10.000(עשו לי הנחה)
   וחתמתי שאני לא יכולה להפסי ק את התשלןם מכל סיבה שהיא את החוזה הזה חתמתי בשם העברי ושם המשפחה של בעלי ולצורך העינין אני רוצה להבהיר שאין לי שום מסמך שמקשר אותי עם השמות האלו כי אני חוצניקית ובדרכון מופיע שם אחר כל זה הקדמה לעצם הענין שאני מאוד מאוכזבת מהקורס הזה ורוצה לבטל ושיחזירו לי את השיקים ,את מה ששילמתי זהו הלך אבל רוצה להציל את המצב והאם זה עברה פלילי לבטל שיקים

   • מאת קול ברמה‏:

    ביטול השקים הוא צעד אפשרי, אך לא רצוי. באפשרותם להגיש אותם לביצוע בהוצאה לפועל, אז יהיה באפשרותך להגיש התנגדות לביצוע השקים והדיון יועבר לבית המשפט, שם תוכלי להעלות את הטענות שלך.
    דרך המלך היא לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות ולתבוע את הכסף חזרה אפשר לבקש גם צו מניעה מיידי שימנע מהם לממש את השקים. בבית המשפט אפשר לטעון שהם הפרו את ההתחייבויות שלהם וכי אין תמורה אמיתית לכסף. סיכויי ההצלחה אינם גבוהים, אלא אם כן ישנם הפרות אמיתיות ומשמעותיות בקורס הזה וכל בר דעת רואה שמדובר ברמאות. אך אם רק מדובר בכך שאת אינך מרוצה ולכן לא השתתפת בקורס, אזי, המאמץ בפתיחת הליך משפטי מיותר.
    כל עניין השמות אינו רלוונטי ואי אפשר להתחמק מתשלום בטענות שכאלו.

  25. מאת ברכה‏:

   לפני כשבוע הייתי חייב להגיע מביתי בפ"ת לבני ברק, המתנתי לשווא לאוטובוס של חברת דן שהיה אמור לצאת ב13:30 לפי לוח הזמנים שפירסמו, אך התברר כי לא יצא כלל אוטובוס בשעה זו, ובמילים אחרות – חברת דן דילגה על שעת נסיעה. בעקבות כך נאלצתי לקחת מונית שעלתה לי 68 שח. האם אני יכול מבחינה משפטית לחייב את חברת דן לשלם לי את ההוצאה הכספית שנגרמה לי בגינם?

   • מאת קול ברמה‏:

    במידה ויש בידך הוכחות שלא יצא אוטובוס בזמן ואכן ע"פ לוח הזמנים של החברה היה אמור להיות נסיעה בשעה זו, יש מקום לפיצוי על הנסיעה במונית.
    יש לפנות לחברה ולבקש החזר על ההוצאות.
    באופן עקרוני ניתן לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות ולתבוע פיצוי עבור המקרה, אך אם נהיה מעשיים, ההליך והטרחה שבדבר לא שווה את המאמץ למרות הסיכוי הטוב לקבל החזר ואף פיצוי כלשהו.

  26. מאת רות‏:

   שלום,
   קבלתי מהמעסיק שלי שובר מתנה של "נופשונית" ,לא הספקתי לעשות בו שימוש,ועבר לו התוקף.
   כשפניתי לחברת נופשונית, הם הבהירו לי שצריך לשלם עבור ההארכה סכום מסוים לפי תקנון החברה.(עד 15% מסכום השובר).
   האם זה נורמלי ? זה נראה לי כמו עושק של ציבור תמים שימהר לשלם סכום קטן בשביל לקבל את האפשרות להשתמש בסכום שנשאר בשובר.
   מה עוד, שבתווים אחרים כמו:רב תו/רב קארד של שופרסל ומגה, הם מחליפים את השוברים בלי שום בעיה,ובלי לשלם דמי הארכה. אשמח לתגובתכם בנושא.

   • מאת קול ברמה‏:

    התנאים שנקבעו ומופיעים בשובר הנם כחוזה לכל דבר, צריך לבדוק היטב את הניסוח של התנאים ולברר מתוכם האם יש אפשרות להארכה או החלפה כמתבקש.
    החברה לא רשאית לקבוע תנאים חדשים שאינם מופיעים בתנאי השובר.

  27. מאת סיגלית‏:

   איך זוג חרדי יכול להגיע לדירה? אם אין להם הון עצמי?

  28. מאת איל אהרן‏:

   רציתי לשאול וגם לעורר על זה שבהוצאה לפועל גם אם היגעת להסדר ואתה משלם סך כסף הריבית ממשיכה לצבור ולעלות בדרך כלל מי שמגיע להוצאה לפועל זה בגלל שאין לו כסף אז למה למען השם לא עוצרים את הריבית ואם יש אפשרות לעצור את הריבית
   מחכה לתשובה
   איל

   • מאת קול ברמה‏:

    זהו עניין שנמצא בסמכותו של רשם ההוצאה לפועל,
    ניתן לפנות לרשם ולבקש להפחית או לבטל את תשלומי הריבית.
    יש לעשות זאת ע"י עורך דין מומחה בתחום ההוצל"פ.

  29. מאת ג'קי‏:

   שלום,

   אדם שהיה בחו"ל, החליק, והטיול שלו ושל אשתו נהרס בגלל הכאבים וכו'.

   מה פרוצדורת התביעה?
   האם פונים לעו"ד בחו"ל ושוכרים שירותיו?
   או
   האם פונים לחברת הביטוח שביטחה אותם מהארץ, מגישים מכתב תלונה ואח"כ פונים לעו"ד מהארץ שייצגם בחו"ל?

   תודה רבה

   • מאת קול ברמה‏:

    על פי העולה מן המקרה המתואר נראה כי חברת הביטוח היא היחידה הנושאת באחריות ולכן אותה צריך לתבוע, במידה והפגיעה הייתה במקום בחו"ל שגם נושא באחריות כגון נסיעה בתחבורה פרטית במלון וכדו' אפשר לתבוע גורמים נוספים.
    בכל מקרה גם גופים בחו"ל ניתן לתבוע בארץ. לכן עו"ד בארץ הוא הכתובת.

  30. מאת אבי‏:

   שלום,
   היינו 3 אחים.
   לפני כשנה, נפטר האח האחד, והותיר אלמנה, שירשה שני שליש מרכוש אחי המנוח. לפני כחודשיים נפטר אח נוסף (שלא הותיר צוואה).
   מי יהיו יורשיו של האח שנפטר לפני כחודשיים? כלומר, האם אני אהיה היורש היחיד שלו או שמא אלמנת האח שנפטר לפני כשנה זכאית אף היא לרשת חלק כלשהו מעזבונו של אחי?
   בברכה
   אבי

  31. מאת שלום‏:

   הגשתי בקשת רשות ערעור נגד בית משפט המחוזי ב"ש ונגד הכונס, הגשתי בקשה לפטור מאגרה ומערבון, הרשמת בתגובה קבעה שאני אשלם אגרה 230 שקל, (אני מוכן לשלם) וכן עירבון סף של 2,000 שקל, ואין לי ולא יכול להשיג אני נכה 75% בגיל 73 ניצול שואה, ללא דירה, רכב, חסכונות, או כל דבר אחר, וחולה בסוכרת לחץ דם ובעיות בריאות ובלב. וכל זה כתבתי לה והיא לא מוכנה לשמוע, אם תוך 10 ימים מהיום לא אשלם תדחה את בקשת ערעור, ואני שואל מה עושים למי שאין כסף לעירבון? אין זכות ערעור, למה למנוע את הזכות האזרחית ממני?

   • מאת קול ברמה‏:

    שלום היקר

    הסיפור שלך בהחלט נוגע ללב.
    ניתן לערער על החלטת הרשמת, כדאי לעשות זאת דרך עורך דין, אך נראה שלאור הנסיבות זו תהיה אפשרות לא פשוטה.
    גש למזכירות בית המשפט ותבקש לערער על החלטת הרשמת בפני שופט, שם אמורים להדריך אותך כיצד לעשות זאת ללא ייצוג מעורך דין.

    בהצלחה ורפואה שלמה.

  32. מאת קול ברמה‏:

   לאה שלום רב

   לצערנו ישנם חברות רבות שמנסות לגבות כספים שלא כדין הן במזיד והן בטעות.
   אם את חושדת שזה המקרה, עלייך לפנות לעורך דין שישלח לחברה מכתב תגובה בה יפורטו טענותיך.
   במקרים רבים זה מספיק והחברה עומדת על טעותה.
   בהצלחה.

  33. מאת לאה‏:

   שלום רב!

   חברת איקיוטק שלחה לי מכתב שיקרי דרך עו"ד ובו היא טוענת טענה שיקרית לפיה נרשמתי ב2010 לקבלת שירותי תוכן ממנה. לטענתם אני חייבת להם חוב, בסך מאות שקלים.

   לא היה ולא נברא.

   כיצד לנער אותם ממני?

  34. מאת יוסי‏:

   הי
   כמה טוב שגם אתם עושים כזה פורום בצורה נקיה ומכובדת.
   רציתי לשאול אני עבדתי אצל אדם אחד ולא חתמנו חודה וגם לא מילא טופס 101, כל הזמן הוא דחה אותי מחר נחתום מחר נשב ככה חודש וחצי , למרבה הצער הוא גם לא שילם לי את השר המגיע לי מה אני יכול לעשות אם אני יכול לתבוע אותו ? ואיך אני יוכל להוכיח את דברי בבית השפט?
   תודה מראש
   יוסי

   • מאת קול ברמה‏:

    שלום יוסי

    יהיה עליך להוכיח את עצם העובדה שעבדת תחת המעסיק במסגרת כלשהי.
    ברגע שהצלחת להוכיח את זה ככל הנראה יחולו בינכם יחסי עובד/מעביד ותהיה זכאי לכל הזכויות בגין התקופה שבה עבדת.
    העובדה שאין חוזה חתום בינכם אינה רלוונטית ואף נשקלת לטובתך.
    מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בדיני עבודה.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *