דירוג מעלה: רק 2 אחוז מהעובדים הם חרדים

המגזין הכלכלי | י"ז סיון התשע"ד הדפסה הוספת תגובה

ארגון מעלה מציג את תוצאות דירוג 'מעלה 2014', כחלק מאירועי יום האחריות התאגידית בעסקים. השנה השתתפו בדירוג 77 חברות, יצויין כי זוהי ירידה לעומת 82 חברות שהשתתפו בדירוג שנת 2013.

חשמך אתר חברת החשמל

חברת החשמל

למרות הירידה במספר החברות, הדירוג משקף נתח משמעותי מהפעילות במגזר העיסקי כולו. המחזור הכולל של החברות בדירוג עמד ב-2013 על 323.5 מיליארד שקל, ומספר העובדים המצרפי עמד על כ-202 אלף, המהווים 10% מכלל העובדים במגזר העסקי.

החברות בדירוג דיווחו על מספר נושאים, בהם התאגדויות עובדים, דאגה לרווחת העובדים, השפעה על הסביבה, העסקה מגוונת, תרומות ועוד נושאים שנכללים תחת הכותרת "אחריות תאגידית".

49% מהחברות קלטו יותר עובדים מאוכלוסיות בתת תעסוקה (מבוגרים, ערבים, חרדים, בעלי מוגבלויות וכדומה). עם זאת, מדובר במספרים אבסולוטיים נמוכים מאוד של כמה עשרות עובדים. הנתונים החציוניים של ביצועי החברות מראים כי 4% מהעובדים שנקלטו לעבודה בשנת 2013 הינם ערבים, והם מהווים 5% מכח האדם בהן, לעומת 12% מכח העבודה באוכלוסייה הכללית. חרדים מהווים 2% בחברות המדורגות, שיעור דומה לשיעור המגוייסים לעבודה בשנה זו, בשעה ששיעורם בכח העבודה באוכלוסיה הכללית הינו 4.3%. שיעור העובדים עם מוגבלות שגויסו ומועסקים בחברות המדורגות עומד על 1% בלבד לעומת שיעורם באוכלוסייה שעומד על 5.5%.

נתוני דירוג מעלה 2014 מראים כי ב-47% מהחברות המדורגות בדירוג מעלה קיים ועד עובדים, לעומת 39% ב-2013. 28% מהחברות קיימו בשנה החולפת הכשרות לעובדים בנושאים כלליים שאינם קשורים ישירות לתחום העבודה של אותו עובד. 49% מהחברות מפעילים קייטנות לילדי עובדים, ו-76% מאפשרים שעות עבודה גמישות על מנת לסייע להורים עובדים.

האזינו:

  • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

  • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

  • כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *