חד וחלק • יום שלישי י"ג אייר

חד וחלק | י"ג אייר התשע"ד3 תגובות הדפסה הוספת תגובה

האזינו לתוכנית המלאה:

להורדת התוכנית המלאה לחצו כאן

 • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

 • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

 • תגובות

  1. מאת ירון‏:

   כמה נקודות חשובות שחייבים להתייחס אליהם ולא להרפות
   מדינת ישראל עם כניסה חופשית למהגרים, ביטול עידוד הילודה ליהודים, דיכוי לימוד התורה, ביטול ההטבות ליוצאי צבא, עם התאזרחות חופשית בגיור פיקטיבי, עם נישואין לכל מה שזז ואימוץ ילדים לכל הרכב משפחתי היא חלומו של כל אנטישמי
   מי שעיין בשבועות האחרונים בעלוני השבת, ראה כי משבר מאיים על מפלגת הבית היהודי. המשבר הוא על קו התפר הקלאסי בין ה"ליברלים" ל"שמרנים". כאשר הנושא הוא מבול "חוקי היהדות" (חוק הגיור, חוק רב ראשי, חוק צהר וכו') שנפל על הכנסת.
   עמדת ה"ליברלים", שמייצגם החזק הוא ראש המפלגה, השר נפתלי בנט, היא אדישה עד חיובית ביחס לחוקים אלה: עמדה זו טוענת כי חוקים אלה הם פרי עבודת הכנסת, שאינה דתית, לטוב ולרע, ועל מפלגה דתית המונה 12 מנדטים להתמודד עימם כמו שנעשה לאורך כל ההיסטוריה של המדינה: לנסות לצמצם את הנזק, להתאים לדרישות הציבור, הדתי והלא-דתי וכו'.
   ברובד שני יש ל"ליברלים" מבט חיובי על חוקים אלה: הנגשת היהדות, ביטול "ממסד דתי", קירבה לזרמים הקונסרבטיבי והרפורמי, שלא לדבר על הרוב החילוני.
   עמדת ה"שמרנים" המיוצגת ע"י ח"כ יוני שטבון ומוטי יוגב, וחלקית על-ידי חברי כנסת אחרים, מקורה בזרם חוץ פרלמנטרי חזק מאוד באיכות וקטן בכמותו. ישיבת הר המור בנשיאות הרב צבי טאו.
   מה זה מעניין את הציבור הכללי? לכאורה מחלוקת פנימית בציבור הדתי-לאומי. אלא שהמחלוקת אינה בנושא הלכתי אלא בנושא ציבורי, אופייה היהודי של מדינת ישראל. והמחלוקת חריפה עד כדי כך, שיתכן פילוג של הבית היהודי, ותיתכן נפילת הקואליציה.
   הרב צבי טאו מצביע על כך שבמשך יותר משני עשרות שנים נעשה ניסיון בלתי פוסק לערער את מדינת ישראל על-ידי כספים מהאיחוד האירופי ומארה"ב. התהליך האנטי-ישראלי, שלו שותפים גורמים ממשלתיים (האיחוד האירופי), המגזר השלישי הבינלאומי (עמותות החברה הפתוחה של ג'ורג' סורוס, קרן פורד) והמגזר השלישי בישראל (הקרן לישראל חדשה) בסימביוזה עם התקשורת ומערכת המשפט.
   הקרן לישראל חדשה, קיבלה החלטה אסטרטגית לזנוח את הדגש על צה"ל וחוקיות מלחמותיו (שחולל את דוח גולדסטון) ולפעול בתחום "יהדות פלורליסטית".
   לכיוון זה מספר יתרונות לקרן:
   1. מהותי: הוא מטפל בציבור הדתי-לאומי, וציבור המתנחלים במיוחד, נחשב הגרעין הקשה ב"ציונות" ובמדינת ישראל. המכשול בפני חיסול מדינת היהודים, לכיוון "מדינה רב-לאומית".
   2. תעמולתי:
   א. עיסוק בזהות יהודית. הקרן המואשמת בקוסמופוליטיות, במבט שלילי, בחוסר זהות – תתעסק מעתה ב"חג החנוכה", ב"תיקון ליל שבועות", ובשאר פוצ'י מוצ'י.
   ב. הקרן לעולם אינה באה להרוס או לשנות. היא רק באה "לייעל תהליכים", "לחזק", "לתקן". וכך יוצגו כל השינויים. גיור קל ונגיש, רישום נישואין ידידותי.
   ג. פנייה לרגשות נמוכים.
   דה-לגיטימציה של מסורות דתיות וממסד דתי גורמת לכך שאנשים ישמחו על הרחקות ה"שחורים" השנואים, או פקידי הרבנות, ולא יבינו שגונבים להם את המדינה.
   3. תהליכי:
   א. בשיתוף פעולה (קיים) של בג"ץ, ניתן להפוך על ראשו כל חוק יהודי לחוק חתרני, על-ידי הכנסת "שוויון הזרמים" עם הרפורמים והקונסרבטיבים.
   ב. חשאיות וחתרנות. התהליך נעשה מאחורי עשרות אלפי שעות עבודה של משפטנים. בין סעיף א' לסעיף קטן ב'. העוסק בו יאבד בסבך הפרטים ולא יבין לאין חותר המהלך הכללי.
   התהליך החל ב-2011. עד עתה בוצעו כ-200 ניסוחי חוקים ותיקוני חקיקה שמהם הגיעו לכנסת כמה עשרות. החוקים פוזרו בין כ-20 חברי כנסת, בלי שאיש שם לב לפלא, שבו זמנית, עשרים ח"כים, מהם כאלה שבקושי הכירו את המושג קריאה ראשונה. הגישו הצעות חוק מנוסחות לעילא ולעילא. באותו תחום, ובאותה מגמה…
   תהליך זה הצליח לרתום ח"כ חריפים כיריב לוין מהליכוד, וכך אנשים כמוהו ששים ועולצים על ההזדמנות להיפרע מהדתיים, ולא מבינים שהופכים להם את המדינה.
   מדינת ישראל עם גל החקיקה האנטי יהודי גרועה יותר ממדינה בגבולות מצומצמים.
   מדינת ישראל עם כניסה חופשית למהגרים, ביטול עידוד הילודה ליהודים, דיכוי לימוד התורה, ביטול ההטבות ליוצאי צבא, עם התאזרחות חופשית בגיור פיקטיבי, עם נישואין לכל מה שזז ואימוץ ילדים לכל הרכב משפחתי היא חלומו של כל אנטישמי.
   וזה המהלך שמובילות הקרן החדשה ו"יש עתיד", על גבי החמור של התהליך. הליכוד, ומפלגת הבית היהודי.

  2. מאת נחום‏:

   מה המספר טל' שמסרתם פעם שאפשר לשמוע שם את כל התוכניות שלכם?
   תודה רבה

   • מאת אריאל‏:

    כיום ניתן להשיג את כל התוכניות על גבי 11 דיסקים כ-90 שיעורים אצל פנחס ראובן ברחוב השומר 74 בני ברק.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *