הרב עמאר: "אם תהיה תורה לא תהיה שפיכות דמים"

ישר ולעניין | כ"א שבט התשע"ו הדפסה הוספת תגובה

רבה הראשי של ירושלים הרשל"צ רבי שלמה משה עמאר אמר הבוקר כי יש להרבות בתפילה עקב המצב ואמר "אנחנו מתפללים וחושבים שלא נענים אבל כל הנסים שקורים בכל תופת הזו מי יודע שזה לא בגלל התפילות?, לפעמים הקב"ה רוצים הראות לנו שאין לנו על מי להשען אלא רק כדי לתקן את המעשים שלנו, גם במקום קדוש יכולים להיות בעיות כדי שלא נשען רק על אבינו שבשמים, מה שתיקנו כנראה שזה לא מספיק, אם תהיה תורה הרבה לא תהיה שפיכות דמים אך אם לא תהיה שפיכות דמים בדור האחרון,"

הרב התייחס לטענה לפיה החברה החרדית מתפרקת ואמר: "יש התחזקות גדולה מאוד בציבור החרדי יש צעירים בקרים בש"ס ובפוסקים, יש התרבות בתורה גם אצל בעלי בתים, זה לא היה בעבר, הציבור צמא ומחכה, מה שאומרים שיש כאלה שהתקלקלו, זה דברים בטלים, תמיד היה קלקול, גם בזמן הנביאים, אבל להגדיר את זה כתופעה? ממש לא זה הולך ומתחזק."

הרב סיפר כי שהוא בא לארץ הלך למוד אצל החזון איש היה הולך לרבנים כמו הסטייפלער ועוד, היה תמיד מחלוקת כיצד להנהיג את הציבור אבל החיזוק הולך וחזק, יש בחורים שלא פסיק גסא מפומה, וכן גם בסמינרים, מה שאמרים זה לזרות הבל בעיני הציבור".

רבה הראשי של ירושלים הרשל"צ רבי שלמה משה עמאר תקף הבוקר בחריפות את הסכם הפשרה אשר נסגר בסוף השבוע מול נשות הכותל לפיה יקצו רכבה מיוחדת לנשים ואמר כי האנשים שם לא מתעצים עושים במקום כבתוך שלהם.

הגאון_הרב_שלמה_משה_עמאר

בראיון לתוכנית יישר ולענין עם דודי שוומנפלד אמר הרב "רב הכותל לא עמד בלחצים, אני בכלל לא ידעתי מהפרשה הזו, הם לא שואלים ולא מתיעצים עושים כבתוך שלהם, הלחץ של נשות הכותל גדול והרב רבינוביץ לא יכל לעמוד תחת הלחץ, זה לא חדש מדור דור יש עזרת נשים בכל בית כנסת וגם כך היה בבית המקדש? אנחנו באנו לחדש?" תהה הרב בראיון.

"מה שנעשה בכותל זה לא מחזק אותנו זה דברים שאף אחד לא צריך להם, אנשים מחפשים לבוא סביב הכותל ולדקור את הדברים שבקדושה, הלוואי והקב"ה יפקח את עניין ויראו את האמת ויחזרו בתשובה, מי ביקש זו מידכם רמוס חצרי? רומסים את חצרות הקודש, לעשות עירוביה בכותל המערבי".

  • הצטרפו אלינו לפייסבוק והישארו מעודכנים

  • כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

  • כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *